„7 kotów i inne obrazki”
Tomasz Bielawski


16.06.2016 - 8.07.2016Tomasz Władysław Bielawski


Dobry rocznik 1960.
Lekarz weterynarii. Jak mówi o sobie: „lekarz, który zszedł na psy”. Prowadzi prywatny gabinet dla bardzo dużych i bardzo małych zwierząt w Nowym Sielcu – małej mazowieckiej wsi.
Absolwent warszawskiego wydziału Medycyny Weterynaryjnej, domator, pasjonat fotografii stereoskopowej, kolekcjoner starego i nowego sprzętu do zdjęć trójwymiarowych. Przykładny mąż, ojciec i opiekun wszelkiego dużego i małego robactwa (psy, koty, żółwie i inne gadziny).
Lubi wyzwania i często próbuje czegoś nowego. Niektórzy mówią, że porywa się z motyką na słońce, ale on wie co robi. Od czterech lat zgłębia tajemnice malarstwa olejnego, ucząc się pilnie na warsztatach organizowanych w miejscowym Ośrodku Kultury. Choć nie ma wykształcenia artystycznego z zapałem przenosi na płótno kolorowe obrazy stosując przy tym rozmaite dostępne techniki olejne.
Autor to zodiakalne bliźnięta. Analizując jego numerologię odkrywamy, że jest to numerologia mistrzowska 22, która niesie ze sobą genialność, dobroć dla innych, pracowitość (na granicy pracoholizmu) oraz umiejętność pokonania największych trudności. Wszędzie gdzie się pojawi Tomek, atmosfera robi się od razu serdeczna, swojska i bezpieczna. Zapewne dlatego, że on właśnie taki jest – wszędzie u siebie. Gra na gitarze i banjo, śpiewa „świńskie” kawałki, a, co najważniejsze, nawet dobrze mu to wychodzi. Jak zachodzi potrzeba doradzi, pocieszy albo opieprzy. Największą jego zaletą jest to, że umie słuchać innych.
W życiu codziennym postępuje zgodnie ze swoją dewizą: „Nawet papier toaletowy wie, że aby być użytecznym, trzeba się rozwijać”.
Wynika z tego, że malowanie to kolejny etap jego rozwoju.powrót
Powrót na okładkę