„Abrakadabra”

Andrzej Kamiński


16.03.2023 do 7.04.2023

„Abrakadabra”


Andrzej Kamiński urodził się w 1958 r. w Tomaszowie Mazowieckim . Studiował w Państwowym Instytucie Sztuki w Supraślu .Pisał wiersze, malował, uczestniczył w konkursach recytatorskich, trochę rzeźbił - na szkolnym plenerze w Lipsku nad Biebrzą zachwycił pracą, którą poświęcił ludziom zamordowanym podczas wojny. Jest artystą i poetą nagrodzonym w kategoriach malarstwo i poezja.
Od 2016 roku mieszka i pracuje w Pradze, gdzie w 2019 roku został odznaczony przez prezydenta Ambasady RP Krzyżem Wolności i Solidarności a w 2022 roku został odznaczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medalem KEN.
W ostatnich latach wystawiał swoje prace w Hiszpanii i Czechach:
-Sala wystawowa Casa Torre w Santurtzi (Bilbao) 2020 r.
-Galeria Sestka w Pradze 2019 r.
-Hollandsky dum Beroun 2017 r.
-Występ w Galerii Kamienna Lodenice 2016 r.

Twórczość A. Kamińskiego to w istocie znakomite studium prostoty ekspresji. Smutek, radość, zaduma lub beztroska a nawet ironia albo sielskość uwidocznione na jego obrazach mają charakter wyraźnie archetypiczny, naturalność w czystej postaci. Scenariusz dla jego sztuki nie istnieje.
Pracuje szybko i intuicyjnie. W życiu dostrzega to, co wielu z nas uznałaby za brzydkie, nieistotne i zupełnie niegodne uwagi, więc w tym sensie jest realistą czystej wody, jest realistą aż do bólu, jest wiarygodny.


W związku z zagrożeniami epidemicznymi wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (667542341), zwłaszcza zwiedzanie grupowe.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy polski do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę