„Wystawa fotografii subiektywnej”
Grupy B1: Piotr Komosiński i Krzysztof Gałązka


18.04.2019 do 12.05.2019


Grupa B1

to dwóch ciechocińskich fotografów: Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Artyści w swojej sztuce starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości, nie skupiają się na „zwykłym" odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i wykorzystaniu go do stworzenia własnego indywidualnego.
Poprzez swoje prace przedstawiają obrazy nierzeczywiste niebędące wycinkiem rzeczywistości, lecz raczej obrazy, które (przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem) zmuszą do głębszej analizy fotografii, a nie tylko wchłonięcia znanych już widoków...

Wystawa Fotografii Subiektywnej
 
Zdjęcia, które zaprezentujemy na wystawie są zbiorem fotografii z kilkunastu lat, prezentują część ekspozycji, na którą składa się 40 obrazów. Wystawiamy swoje fotografie jako grupa B1 ponieważ nasze prace mają wspólny łącznik, a jest nim subiektywne widzenie rzeczywistości.
Dzięki temu, że jest nas dwóch, widzowi dajemy możliwość poznania dwóch odrębnych światów, innego widzenia, a przy tym refleksji i zastanowienia się, gdzie nasze drogi się łączą.
Każda ekspozycja jest przemyślana, tak aby stanowiła całość.
Nie inaczej jest i tym razem...Piotr Komosiński

rocznik '76, absolwent studium fotograficznego, które skończył z wyróżnieniem. Fotograf z wykształcenia, muzyk z zamiłowania.
Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna.
Porusza się w estetyce czarno białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem.

Krzysztof Gałązka

rocznik '84, absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, porusza się głównie w estetyce czarno-białej, ale nie obcy mu kolor.
W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu.
Fotografie te mają charakter osobisty, ale niejednokrotnie też osiągają uniwersalny przekaz.powrót
Powrót na okładkę