„Zatrzymane chwile”

Magdalena Puch-Podgórska


Wystawa będzie trwać od 16.09.2021 do 11.10.2021.


Kilka słów od galerii:
Wystawa ta nie miała szczęścia. Chcieliśmy ją pokazać w ubiegłym roku, ale nadszedł wirus i pokrzyżował nam szyki. Akuratnie w tym okresie były najsilniejsze obostrzenia, nie można było zorganizować wernisażu, wpuścić chętnych do galerii. Musieliśmy zrobić bardzo ograniczoną ekspozycję, na ścianach tylko miniatury rysunków, a obejrzeć ją można było jedynie w internecie.
Stąd też jej tytuł „10 rysunków – wstęp do wystawy”.
Ale udało się!
Wystawa wisi i będzie ją można zobaczyć w naturze, spotkanie z Autorką odbędzie się (choć przy pewnych ograniczeniach pandemicznych).


O Autorce:
Magdalena Puch-Podgórska - uczennica Renaty Dziadek, której zawdzięcza zachwyt nad sztuką i pierwszą wystawę indywidualną na szkolnym korytarzu.
W 2002 r. obroniła dyplom z rzeźby w pracowni prof. Jana Hermy na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
Jest autorką rzeźby ukrzyżowanego Jezusa przy kancelarii parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju, obrazu św. Brata Alberta w kościele pod Jego wezwaniem w tymże mieście, płaskorzeźby Kornela Makuszyńskiego w Szkole Podstawowej w Golasowicach.
Wykonywała projekty witraży, malowała ceramikę oraz inne drobne formy użytkowe.


„Drogi prowadzą zawsze do ludzi”.
Antoine de Saint-Exupery


Realizuję swoje marzenia w Rodzinie, przy drugim człowieku, który zadziwia mnie nieustannie.

Prezentowane prace to wynik zachwytu nad człowiekiem i próba uchwycenia jego tajemnicy w zatrzymanej na papierze chwili. Dlatego właśnie rysunek towarzyszy mi najczęściej, bo wszystko czego potrzebuję mam pod ręką.


W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) do odwołania wystawy będą się odbywały, zgodnie z harmonogramem, bez wernisaży i spotkań autorskich.
Wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie pojedynczo i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy polski do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę