„Stare ruiny”
Julia Englisz


19.05.2022 do 10.06.2022

Julia Englisz jest uczennicą 7 klasy szkoły podstawowej, na warsztaty fotograficzne w AKF „Klaps” uczęszcza od dwóch lat, namówiła ją przyjaciółka. Julia dołączyła do grupy fotograficznej w bardzo dziwnym momencie, najdziwniejszym w historii świata. Jej pierwsza wystawa, którą otwieraliśmy w maju 2021 roku była pierwszą, na którą znowu zaprosiliśmy żywą publiczność. Odbyła się w plenerze.
W poszukiwaniach młodej artystki dostrzegliśmy duży potencjał, który mamy nadzieję rozwinąć, staramy się jej towarzyszyć i stwarzać dobre warunki do realizowania kolejnych projektów fotograficznych. O „starych ruinach” Julia pisała w ubiegłym roku tak: „Temat zdjęć to stary, opuszczony budynek. Był kiedyś zamieszkiwany przez trzy rodziny, które zajmowały jedną stronę budynku i dzieliły swoje lokum ze zwierzętami, które żyły po drugiej stronie. Jest to bardzo stara budowla, ma ponad 100 lat, lecz nadal ma swój urok.”
Zdjęcia Julii mają niewątpliwie urok.

Amatorski Klub Filmowy „Klaps” funkcjonuje w Chybiu w ramach Gminnego Ośrodka Kultury. To nieformalne stowarzyszenie osób zainteresowanych filmem i fotografią, ma niezwykłą i bogatą historię. Obecnie to przestrzeń spotkań, miejsce realizacji pasji, sposób na twórcze spędzanie czasu, ale także ośrodek edukacji fotograficznej i filmowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednym z naszych pomysłów edukacyjnych jest regularne przygotowywanie projektów artystycznych i pokazywanie prac uczestniczek i uczestników zajęć publiczności.
Zapraszamy do odwiedzania nas w Internecie i w Chybiu.


W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy polski do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę