"Jastrzębska Galeria Młodych"

Tomasz Graff (malarstwo), Grzegorz Kajewski (fotografia), Anna Łatkowska (malarstwo), Agnieszka Zeh (fotografia).

z Jastrzębia

12.12 - 10.01.2003

wystawie towarzyszy ekspozycja szopek wykonanych przez uczniów 8 Gimnazjum


Anna Łatkowska
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej (dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni wystawiennictwa).
Obecnie studentka IV roku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja - grafika warsztatowa.
Wiele wystaw zbiorowych, wystawa indywidualna w "Galerii przy Korczaku" w Jastrzębiu Zdroju.


Tomasz Graff
Moja przygoda z malowaniem zaczęła się właściwie w przedszkolu (1991 rok), choć tam nikt nie doceniał mojego talentu. Następnie była podstawówka. Moja klasa (w ów czas pierwsza; rok -1993) jako jedna z nielicznych miała lekcje prowadzone z prawdziwym nauczycielem sztuk pięknych. Pani magister Renata Dziadek (bo o niej mowa) już po miesiącu dostrzegła ukryte we mnie zdolności. Wtedy tez otrzymałem pierwsza ocenę celującą. Tak sobie to trwało niezmiennie, aż do roku 1997. W ten czas zacząłem uczęszczać na warsztaty plastyczne do Miejskiego Ośrodka Kultury, na zajęcia prowadzone przez panią magister. Tam szkoliłem swoje zdolności, poznawałem techniki malarskie.
W roku 2000 otrzymałem w prezencie książkę pt. "Szkoła rysowania i malowania". Była to dość zaawansowana książka i dość dużo z niej przyswoiłem. Wtedy tez zajęcia plastyczne z ulicy Wielkopolskiej zostały przeniesione do Domu Zdrojowego i nieoczekiwanie przestałem uczęszczać na warsztaty plastyczne. Stałem się poniekąd samoukiem. choć doceniając wiadomości zdobyte na warsztatach tworzyłem dalej. Dostrzegałem jak moje prace stawały się coraz to bardziej dojrzałe.
W maju 2000 zająłem III miejsce w V Przeglądzie Kultury Jastrzębskiej. To było dość znaczące osiągnięcie, o którym warto jest wspomnieć. (były jeszcze inne osiągnięcia, ale nigdy nie otrzymałem 1 nagrody, wiadomo, nie można mieć wszystkiego). Nie wspomniałem o wystawach, które były organizowane w czasie, gdy uczęszczałem na warsztaty. Inicjatorem tych wystaw była pani magister Renata Dziadek. W sumie odbyły się dwie wystawy (były to wystawy łączone).
Obecnie pracuję w zaciszu domowym najczęściej nocami, choć szkoła, którą wybrałem uniemożliwia mi rozwijanie moich zdolności (raz z racji dużej ilości zajęć i nauki oraz poprzez wycofanie z programu szkół ponadgimnazjalnych "sztuki") tworzę nadal.
Dziękuje za zaproszenie mojej skromnej osoby do tejże wystawy.

Grzegorz Kajewski
Fotograf, absolwent Policealnego Studium Fotogrficznego PHO-BOS, dyplom 2000, promotor Natalia Lach-Lachowicz.
Od 2001 działacz "Galerii Warka"
Członek rzeczywisty J.K.F. "Niezależni" od 2001
Wystawy:
"Dyplomy 2000" galeria "Design", Wrocław, czerwiec, 2001.
Wystawa zbiorowa, Cieszyn, Dom Narodowy "Inspiracje" czerwiec 2002

Agnieszka Zeh
Uczennica 3 klasy Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu
Członek rzeczywisty J.K.F. "Niezależni" od 2001.
Udział w wystawach zbiorowych Klubu m.in. "W górach ulubionych" i "Fotografie wybrane"
powrót
Powrót na okładkę