„Oxford Street”
Janina Komorowska


18.02.2016 - 11.03.2016Janina Komorowska


Jestem słuchaczką ZUTW od 2001 r. Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca, różne kultury. Podczas tych podróży dużo fotografuję. Należę do klubu fotograficznego FOTOOKO. Biorę udział we wszystkich wystawach klubowych. Najbardziej interesuje mnie fotografia reporterska i uliczna.

„Oxford Street”


Prezentowana wystawa fotografii powstała podczas tygodniowej wycieczki do Londynu w maju 20l2r. Londyn to nie tylko miasto różnorodnych muzeów, galerii, kościołów, lecz także współczesna metropolia z tysiącem sklepów i miejsc rozrywkowych.
Ulice tętnią życiem o każdej porze. Mieszają się tu różne kultury, narodowości i style.
Spacerowaliśmy po centrum miasta, byliśmy przed Pałacem Buckingham, pod Parlamentem, w Greenwich i na Wembley. W ostatnim dniu był czas wolny na zakupy w najbardziej znanych dzielnicach handlowych Londynu. Najciekawszą ulicą była Oxford Street. Przy niej znajdują się cztery stacje metra, które stanowią najszybszy i najłatwiejszy sposób poruszania się po stolicy Wielkiej Brytanii.
Mnie jednak nie interesowały zakupy, lecz ludzie przemieszczający się po tej ulicy. Starałam się zabieganych i zamyślonych, śpieszących nie wiadomo gdzie i po co, zatrzymać na zdjęciach. Na moich fotografiach chociaż na chwilę zatrzymuję ten goniący świat. Mam nadzieję, że i my widzowie, choć na chwilę zastanowimy się czy musimy tak pędzić? Może jednak warto na chwilę zwolnić lub przystanąć?powrót
Powrót na okładkę