„Uśmiercanie”

Wojciech NEPROSTI Potocki


Wystawa będzie trwać od 15.10.2020 do 13.11.2020 roku.


Wojciech NEPROSTI Potocki

Urodzony w Malczycach w 1980 roku.
Od roku 1990 roku mieszka we Wrocławiu. Studium Fotograficzne we Wrocławskiej Szkole Fotografii PHO-BOS, ukończył z tytułem „fototechnika”. Specjalizuje się w fotografii klasycznej srebrowej. Od 2005 uwiecznia świat za pomocą prymitywnych urządzeń, typu camera obscura, kontrapunktując dzisiejszną. Od 2018 roku człony świat wysoko rozwiniętych technologii obrazowania. Fotografuje głównie architekturę, uwieczniając „znikające miejsca", uprawia też fotografie konceptualek ZPAF.


„Uśmiercanie”

„Świat łamie każdego i potem niektórzy zrastają się mocniejsi w złamanych miejscach. Ale takich, co nie chcą się złamać, świat zabija. Zabija po równo, najlepszych, najdelikatniejszych i najdzielniejszych. Jeżeli nie jesteś żadnym z nich, możesz być pewien, że zabije cię także, ale bez szczególnego pośpiechu.”
„Pożegnanie z bronią” (1928) Ernest Hemingway

Od narodzin po śmierć ciała. Jesteśmy zabijani w każdy możliwy sposób. Poprzez pierwsze świadome kłamstwo zostaje zabita niewinność. Przez nabytą wiedzę umiera wiara.
Ten zestaw zdjęć powstał w 2007 roku w bardzo ciężkim okresie mojego życia, a właściwie tuż po, jako „pamiątka”, symbol zwycięstwa nad światem, który próbował mnie zabić. W miarę upływu lat i nabywanego doświadczenia zestaw rozrastał się, by zakończyć się zdjęciem poświęconym młodej osobie, którą świat zabił, a która rzuciła się pod pociąg w pobliżu miejsca, gdzie pracuję.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) do odwołania wystawy będą się odbywały, zgodnie z harmonogramem, bez wernisaży i spotkań autorskich.
Wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie pojedynczo i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę