„Ilustracje”


Ola Strzałkowska

15.04.2021 do 16.05.2021O mnie:


Nazywam się Ola Strzałkowska. Urodziłam się w 1994 roku w Gliwicach i od dziecka uwielbiałam rysować. Szybko odkryłam, że chciałabym związać swoją przyszłość z tworzeniem ilustracji, więc w 2013 roku rozpoczęłam studia z projektowania graficznego na Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Tam też odkryłam swoją miłość do akwareli i niechęć do innych niż ilustracja obszarów projektowania graficznego.
W 2020 roku postanowiłam więc poświęcić się całkowicie ilustracji dziecięcej, wybierając ten kierunek studiów magisterskich na Goldsmiths, University of London. Była to wspaniała przygoda, eksperymentowałam z wieloma technikami, takimi jak kolaż czy grafika warsztatowa.
Moją największą inspiracją jest natura, a w szczególności zwierzęta.
Oprócz rysowania kocham podróże i swoją psinkę Gaję.


O wystawie:


Wystawa przedstawia przekrój prac stworzonych z myślą o najmłodszych odbiorcach na przestrzeni lat 2016-2021. Wykorzystane w nich techniki są bardzo różnorodne, odzwierciedlając w ten sposób długie poszukiwania własnego stylu.
Są to między innymi prace wykonane akwarelą, tuszem, mazakami, na tablecie, kolaże, czy odbitki graficzne.


W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) do odwołania wystawy będą się odbywały, zgodnie z harmonogramem, bez wernisaży i spotkań autorskich.
Wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie pojedynczo i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę