„Grafiki z placu”

Damiana Ganszczyka i Janusza Drobisza


Wystawa będzie trwać od 19.11.2020 do 15.12.2020 roku.


„Grafiki z placu”
to cykl otworkowych gum chromianowych stworzonych przez dwóch śląskich fotografików, Damiana Ganszczyka i Janusza Drobisza. Prace powstały w wyniku działań warsztatowych z dziećmi, prowadzonych dla katowickiego młodzieżowego domu kultury i stanowią wypadkową wrażliwości i poszukiwań artystycznych obu autorów.
Dokumentalne, nastawione na baczną obserwację rzeczywistości, spojrzenie Damiana Ganszczyka krzyżuje się tutaj z abstrakcyjnymi, formalnymi rozważaniami dotyczącymi pamięci i tożsamości regionalnej, które w swoich pracach od wielu lat porusza Janusz Drobisz. Autorzy nie bez przyczyny wybrali również fotografię otworkową, gdyż ta, obarczona charakterystyczną estetyką „błędu”, pozostawia szerokie pole interpretacyjne odbiorcy i doskonale koresponduje z propagowaną przez ten duet konwencją „bylecografii”, czyli fotografii na beleczym.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) do odwołania wystawy będą się odbywały, zgodnie z harmonogramem, bez wernisaży i spotkań autorskich.
Wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie pojedynczo i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę