"Mandale dla Rospudy"
zbiorowa wystawa

13.03.2008 - 11.04.2008

Wystawa jest pokłosiem akcji "Dolina Rospudy" zorganizowanej przez Halinę T. Szejak vel Żeak."Akcja ta jest Głosem Serca ludzi wrażliwych i czujących. Mandale nadesłali Polacy z kraju i zagranicy. Malowały dzieci, młodzież, nauczyciele, studenci i osoby dorosłe, wszyscy, dla których los Doliny Rospudy jest Ważny.".

Szanowni Państwo,
poruszona głęboko działaniami różnych grup społecznych i rządowych, dotyczącymi losów Doliny Rospudy, zainspirowana przez poznańską grupę Arte Terapii, wystosowałam Apel (poniżej), który rozesłałam do przyjaciół i znajomych, a oni z kolei do swoich znajomych. Efektem akcji jest poniższa
Galeria Mandali w intencji uratowania Doliny Rospudy od zagłady.

Witam,
zwracam się do Ciebie, ponieważ wierzę, że Tobie, tak jak mnie i tysiącom innych osób, nie jest obcy los Doliny Rospudy. Jak zapewne wiesz przez decyzje niekompetentnych urzędników i bierność oraz niedbalstwo ministrów ochrony środowiska wiele unikalnych gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących Dolinę Rospudy jest zagrożonych. Jest to obszar wyjątkowy nie tylko w skali naszego kraju, lecz w skali co najmniej europejskiej.
Dlatego też o losie obwodnicy Doliny Rospudy powinni zadecydować nie mieszkańcy województwa suwalskiego, lecz mieszkańcy całej Polski w ogólnokrajowym referendum.
Polskie władze muszą wiedzieć, że Polacy są przeciwni niszczeniu tak niespotykanych zabytków przyrody. Dlatego przesyłam Ci namalowaną przez grupę Arte Terapeutyczną Studium Rozwoju Inteligencji Duchowej mandalę w intencji ocalenia Doliny Rospudy.
Jednocześnie proszę cię o namalowanie Twojej własnej mandali w tej samej intencji i przesłanie jej do mnie na adres hallinaszejak@mandala7.com
Wszystkie prace umieścimy w specjalnej galerii internetowej, do której linki roześlemy do wszystkich liczących się mediów w kraju, by nasz głos został usłyszany a nasza opinia dostrzeżona.
Jeśli jesteś w stanie zrobić zdjęcie lub skan swojej mandali prześlij je na mój adres mailowy. Proszę by pliki były nie większe niż 1 MB. Jeśli nie posiadasz aparatu ani skanera możesz namalować mandalę na komputerze - nie potrzebne są do tego specjalistyczne programy - wystarczy choćmy Paint dostępny z każdym Windowsem (Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Paint), lub dowolny darmowy program do rysowania.

Pozdrawiam
Halina T. Szejak vel Żeak


powrót
Powrót na okładkę