"Wenezuela codzienna"
Aaron Sosa - Wenezuela16.04 do 8.05. 2009


Aaron Sosa


Ur. 1980, Caracas, Wenezuela. Absolwent Technicznej Szkoły Sztuk Wizualnych "Cristóbal Rojas" (Escuela Técnica de Artes Visuales), w Caracas. Bierze czynny udział we wszelkiego typu wydarzeniach o zasięgu ogólnokrajowym, jak również międzynarodowym, związanych z dziedziną fotografii, z których warto wspomnieć I Narodowy Festiwal Fotografii Clarines 2000" i "I Miesiąc Fotografii Caracas 2003".
W latach 2000-2003 prowadził zajęcia na wydziale fotografii w Szkole Technicznej Sztuk Wizualnych "Cristóbal Rojas", w "Instituto de Diseno Perera oraz "Instituto Universitario Monsenor de Talavera" w Caracas.
W 2002, jako odkrycie w dziedzinie fotografii, uczestniczy w I Kongresie Fotografii - Maracaibo 2002". W tym samym roku zdobywa III nagrodę "VI Salonu Fotografii Seguros Catacumbo" w kategorii fotografia czarno-biała, Maracaibo. W 2006 zajmuje I miejsce I Narodowym Salonie Fotografii - Jóvenes Fotógrafos con Venezuela" w kategorii Kolor - Profesjonaliści. W 2007 r. jury konkursu "Premio Venezolano de Fotografía Goethe Institut" przyznaje mu I nagrodę w kategorii: Profesjonaliści.
Wybrany spośród młodych fotografów Wenezueli do reprezentowania swego kraju podczas Konwentu Współpracy Kulturalnej 2007 w Hawanie, Kuba.
Założyciel i członek stowarzyszenia fotografów "LUZ CONTINUA" oraz wytwórni "CUPIRO'S FILMS 2007 C.A". Pracował również jako fotograf w dziale "Technologii Edukacyjnej" w Ministerstwie Edukacji, Kultury i Sportu, jako fotograf Fundacji Konstrukcji i Dotacji Edukacyjnych (FEDE). Jego fotografie publikowane były w dziennikach oraz przeglądach obiegu prasy krajowej. Obecnie pracuje jako fotograf freelance i rozwija własne projekty.

www.aaronsosaphotos.blogspot.com

powrót
Powrót na okładkę