Wiesława Stasińska
„Szczyty z perspektywy żabiej”

15.04.2015 - 8.05.2015
Od Autorki:

To fajne tak zatrzymać obraz na materiale fotograficznym, zatrzymać to, co mnie zatrzymało i na co się gapiłam - wtedy chodząc z głową w chmurach, a taki punkt widzenia dla fotografii daje perspektywę żabią i stąd tytuł
„Szczyty z perspektywy żabiej”.
Teraz dzielę się z Państwem obrazami budowlanych szczytów z dużych miast, małych miasteczek, wsi i osiedli, z miejsc, gdzie odbywałam swoje włóczęgi, podróże czy spacery, a dzięki fotografii te obrazy mam na własność. Popisane światłem na tle nieba niech będą natchnieniem dla projektantów, a dla wielu powodem do zadzierania głowy.
Serdecznie zapraszam.
Dziękuję Witkowi i Dziewczynom Englender oraz gościnnej galerii „Ciasnej” w Jastrzębiu za zorganizowanie wystawy.

O Autorce:

Rocznik 1952, technolog fotografii, fotoreporter, instruktor i nauczyciel fotografii, społeczny opiekun zabytków, żeglarz.
Od 1976 roku członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 1991 roku członek honorowy LTF. Pracowała w IKNiBO, WSP, w Biurze Projektów, Technikum Samochodowym, w „Gazecie zielonogórskiej”, gazecie „Celuloza”, w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza, obecnie jako nauczyciel fotografii na kursach zawodowych fotografów w ZSiPKZ w Zielonej Górze.

W latach 1998-2011 współorganizator i gospodarz Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych i Salonów Zaproszonych na broniszowskim Zamku.
Od 2009 roku w Grupie Szybkiego Reagowania na Festiwalu OFFO.
Uczestniczy w Worldwide Pinhole Photography Day.

Udział w 23 wystawach zbiorowych, gdzie otrzymała 8 nagród i 5 wyróżnień. Prace w ramach zbiorowych wystaw LTF w Zielonej Górze, wystawy w Sławie, Kostrzynie nad Odra, Kożuchowie, Kopańcu, Jastrzębiu Zdroju i Rybniku. Trzy wystawy indywidualne. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, w Niemczech i na Wyspach Kanaryjskich. Juror konkursów fotograficznych i przeglądów Diaporam na broniszowskim Zamku.

Od 35 lat mieszka z rodziną na Zamku w Broniszowie, a jako społeczny opiekun otrzymała złotą odznakę przyznawaną przez MKiDN „za opiekę nad zabytkami”.
Wystawy w Galerii "Ciasna" zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrójpowrót
Powrót na okładkę