"Wieżyczki i uliczki"

Krzysztof Kubasiewicz16.09 do 8.10.2010"Wieżyczki i uliczki"


Na kolejnej wystawie pt. "Wieżyczki i uliczki" autor Krzysztof Kubasiewicz prezentuje fragmenty pięknej architektury miasta Zielonej Góry.
Uchwycone w kadrze stare kamieniczki tańczące wśród brukowych uliczek można porównać do hucznego balu stylów architektury. Wieże w ukłonie, spadziste dachy i schody nadają fotografiom dynamizmu. A kręte i strome uliczki wzbudzają u odbiorcy nieodpartą chęć poznania i zasmakowania miejskiego klimatu.
Dzięki delikatnie wkomponowanym drzewom wśród kamieniczek, obrazy upewniają nas, że miasto to tak samo piękny krajobraz jak krajobrazy: morski czy górski. Porywa on nasze zmysły w bajkowy świat pałaców i zamków, w którym królują: błogość i beztroska. Przenosi nas do dzieciństwa przypominając to, co dawno umknęło w niepamięć. Nic dziwnego, przecież Zielona Góra to moje rodzinne miasto.

OLIWKA

Krzysztof Kubasiewicz

fotografią zajmuje się już od ponad 20 lat.
Początki to nauka fotografii w kółku fotograficznym w szkole podstawowej. PóŸniej rozwijanie swoich zainteresowań w Młodzieżowym Laboratorium Fotograficznym i w Amatorskim Klubie Fotografii Artystycznej oraz podczas studiów na Politechnice Zielonogórskiej.
Od 1992 roku jest członkiem Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego w Zielonej Górze, bierze również czynny udział w wystawach grupy Foto-Plast ze Szprotawy.
Jego prace to głównie fotografia artystyczna i reklamowa oraz fotografia mody i reportaż. Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Kubasiewicza można było oglądać na wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez MLF i LTF oraz Foto-Plast, a także na licznych przeglądach konkursowych.
Wystawy indywidualne to:
"Światłem malowane" - Zielona Góra, Szprotawa, Wolsztyn
"Ulice pełne teatru" - Nowa Sól
"Festiwal folkloru" - Zielona Góra, Żagań
"Portret kobiety" - Eisenhutenstadt Niemcy
"Błękit o imieniu kobiety" - Zielona Góra, Szprotawa
"Poranek zmysłów" - Zielona Góra, Szprotawa
"Wieżyczki i uliczki" - Zielona Górapowrót
Powrót na okładkę