„Ilustracje do książki >>Zelenina na zahrádce a na balkoně<<”

ze zbiorów Władysława Owczarzego z Karviny (CR)


Wystawa będzie trwać od 20.05.2021 do 11.06.2021 roku.


O wystawie:
Na wystawę składa się 25 oryginalnych rysunków, stanowiących następnie ilustracje książki „Zelenina na zahrádce a na balkoně”, autorstwa Stanislava Peleški. Wszystkie rysunki są zabezpieczone przez autora bibułką, a na niej podane szczegóły - rozmiar, miejsce umieszczenia ilustracji w książce, a także nazwa rośliny, czy też obiektu. Oprócz rysunków na wystawie można będzie zobaczyć makietę książki.

Władysław Owczarzy
od lat współpracuje z Galerią „Ciasną” i jest to już siódma wystawa tematyczna w jego opracowaniu i z jego zbiorów, lub zorganizowana przy jego pomocy. Z przyczyn epidemicznych poprzednia wystawa ekslibrisów była mocno okrojona i składała się przede wszystkim z ich reprodukcji (mamy nadzieję w niedalekiej przyszłości ją powtórzyć, ale już w pełnym wydaniu), ta wystawa jest natomiast niewielka, ale ukazująca, w jaki sposób tworzy się ilustracje do książek popularnonaukowych i jaką precyzją wykonania musi się wykazać rysownik.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) do odwołania wystawy będą się odbywały, zgodnie z harmonogramem, bez wernisaży i spotkań autorskich.
Wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie pojedynczo i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy polski do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę