„Obrazy ze słów” - Jacek Trybus

Wystawa będzie trwać od 15.1.2022 do 9.2.2022
spotkanie autorskie zaplanowane jest na 13.01.2022Notka informacyjna autora.


Jacek Trybus z zawodu oligofrenopedagog, czyli Specjalista od pracy z dziećmi i młodzieżą w różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i sprzężonej. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zawodzie pedagoga.
O kilku lat na emeryturze. Społecznie jestem Prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” oraz prowadzę zajęcia plastyczne z elementami arteterapii w Świetlicy terapeutycznej Towarzystwa „Sprawni Inaczej”w Jastrzębiu-Zdroju.
Zainteresowania: malarstwo i poezja.

Pięć lat temu zdiagnozowano u mnie chorobę Parkinsona, dwa lata temu przeszedłem rozległy zawał serca.
Od tego czasu zacząłem inaczej odmierzać czas. Utrwalam dany mi czas na płótnach jako opowieści.
Malowanie jest dla mnie terapią.
Zwalnia procesy drżenia spoczynkowego, umacnia antydepresyjnie i pozwala cenić i ocenić wartość życia.

Obrazy powstają ze słów, które umieszczam w formie wierszy, uzupełniają się i razem pokazują moją opowieść. Przedstawiam swój świat – jak ktoś zobaczy w nim bliskość swojego odbioru – będę szczęśliwym człowiekiem.
Miłego oglądu tych dokonań w Galerii „Ciasna”.
Z poważaniem: autor

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) do odwołania wystawy będą się odbywały, zgodnie z harmonogramem, bez wernisaży i spotkań autorskich.
Wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie pojedynczo i po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na stronie Zonerama.

Katalog wystawy polski do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.Wystawy w Galerii „Ciasna” zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie Zdrój.
powrót
Powrót na okładkę